Švenčiame Žolinę

              Žolinė – augalų vešėjimo ir derliaus brandumo šventė, minima nuo senų senovės. Žmogaus gyvenimas sunkiai įsivaizduojamas be augalų. 
             Vienas šventės papročių – įvairių žalumynų rinkimas pievose, laukuose ir darželiuose. Iš šitų surinktų žolynų yra pinamos žolynėlių karūnos, gėlių apyrankės, komponuojamos puokštės.
             Rugpjūčio 14 d. 9.00 val. visi lopšelio-darželio „Šaltinėlis“ vaikai sugužėjo į žaliuojančią pievą – švęsti Žolinės šventę. Primenant ir įtvirtinant Žolinės papročius ir tradicijas darželio vaikai iš žalumynų (gėlių) pynė vainiką. Žaidė žaidimus, dainavo daineles apie augalus ir gėlės. Vėliau augalus pavaizdavo savo kolektyviniuose piešiniuose.
             Bėgiodami po žydinčią pievą ir rinkdami augalus vaikai patyrė atradimo džiaugsmą, suteikusį jiems daug džiugių emocijų. Jie susipažino su augalų spalvomis ir kvapais, jų įvairove. Tokia turininga ir prasminga diena vaikams padėjo įsijauti į lietuvių švenčių tradicijas, geriau suprasti gamtos gyvenimą, pramynė dar vieną takelį į nuostabų augalų pasaulį.