Menu Close

Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ „MES KARTU – JĖGA“


Warning: preg_match(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 34 in /home/alytaussaltine/domains/alytaussaltinelis.lt/public_html/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/nextgen_basic_tagcloud/package.module.nextgen_basic_tagcloud.php on line 182

                 Lopšelis-darželis ,,Šaltinėlis“ kovo 20-24 d. įsijungė į akciją ,,Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“, kuri tapo tradicinė ir skatina vaikus užkirsti kelią patyčioms bei siekti gražaus bendravimo, draugiškumo bei tarpusavio supratimo.

             Visą savaitę grupių auklėtojos su vaikais mokėsi būti draugiškais, taikiai spręsti iškilusias problemas, diskutavo apie tai, kas yra patyčios, kaip jų išvengti. Vaikai kūrė piešinius draugystės tema, darė  plakatus ,,Mintys apie draugystę“, kviečiančius juos draugauti, gerbti vienas kitą, suprasti, nesityčioti vieniems iš kitų, kuriuos dovanojo kitos grupės vaikučiams.

             Trečiadienį darželio ugdytiniai, salėje žiūrėjo animacinį  filmuką „Maša ir lokys“, aptarė filmuko turinį.  

             Ketvirtadienio popietę vyko tarpgrupinės varžybos „Judu, krutu kartu su draugu“. Džiugu, kad pralaimėjusių nebuvo – laimėjo draugystė.

            Penktadienį lauke vaikai, su pačių pasigamintomis širdelėmis, kartu su auklėtojomis susikibo rankomis į bendrą draugystės ratą ir sukūrė ,,širdelę“. Visų veiduose švietė šypsenos, skambėjo vaikų juokas šokant draugystės ratelius, žaidžiant žaidimus. Ikimokyklinio ugdymo auklėtoja Lina Abeciūnienė kvietė prisiminti gerus darbus, kuriuos padarėme šiandien (pasisveikinome, atsiprašėme, padėkojome…). Renginį užbaigė leisdama į orą širdelės formos balioną ir kviesdama kiekvieną dalintis turimu savo širdies gerumu – Širdelė trokšta šokti,

                                                    trokšta skristi,

                                                    Ji nori tapti saulės zuikučiu,

                                                    įšokančiu į artimojo širdį,

                                                    sušildančiu globa ir gerumu.

             Akcija Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ „Mes kartu –  jėga“ vaikams suteikė ne tik žinių apie tai, kas yra patyčios, kad negalima tyčiotis, bet ir suteikė vaikams daug teigiamų emocijų.

 

                                                                      Ikimokyklinio ugdymo auklėtoja Lina Abeciūnienė