Menu Close

STEAM veikla „Eksperimentai kosmose“

„Bitučių“ grupės vaikai 2 savaites vykdė projektą „Ką galiu pamatyti kosmose“, domėjosi Saulės sistemos planetomis, informacijos ieškojo  Kakės Makės ir Netvarkos Nykštuko knygoje  „Kosmoso platybėse“ ir kituose žinynuose. Patys sukūrė „Burbuliandijos “  planetą, fantazuodami pasakojo šios planetos išskirtinumą.

S –  vaikai susipažino su Saulės sistemos planetomis. Domėjosi krateriais, atliko eksperimentą  su smėliu, imituodami kraterio susidarymą.

T – vaikai kūrė „Burbuliandijos“ planetos gyventojų šukuosenas, kirpo su žirklėmis. Panaudodami programėlę ARLOOPA, kūrė susitikimus su dinozaurais šioje planetoje. Gamino kosmoso limonadą iš apelsinų sulčių.

E – naudodami LEGO konstruktorius, konstravo raketas, planetos gyventojų būstus. Panaudodami plastiliną, popierines lėkštes  ir plastiko indelius kūrė „marsiečių“ skraidymo objektus.

A – vaikai piešė, lipė dinozaurus, organizavo šių kūrinių parodą. Kūrė kosmoso muziką su įvairiais instrumentais.

M – skaičiavo, kiek dinozaurų gyvena  „Burbuliandijos“ planetoje, matavo jų ūgį.  Atliko eksperimentą su žėliniais dinozauriukais, patalpindami juos į 3 stilines ir užpylę skirtingais skysčiais (1- vanduo, 2 – su cukrumi vanduo, 3 – su druska vanduo), matavo prieš dėdami, matavo po 12 val., kaip keitėsi dinozauriukų dydis, išvaizda. Atliko išsamią analizę.