„LAŠININIO IR KANAPINIO GINČAS“

              Užgavėnės – tai pokštavimu, linksmybių įvairiais papročiais ir apeigomis apipinta diena. Nuo seno jos švenčiamos triukšmingai.

             Mūsų darželyje taip pat vyko Užgavėnių šventė „Kanapinio ir Lašininio ginčas“ Nuo ankstaus ryto po grupes vaikštinėjo šeimininkė (ikimokyklinio ugdymo auklėtoja Julija Stočkelienė) ir kvietė ateiti žiemą išvaryti.

            Darželio ugdytiniai ir darbuotojai persirengę įvairiais personažais sugužėjo į sale, kur  juos pasitiko šeimininkė, kuri ragino visus linksmintis, pokštauti. Į šventę atvyko žydelis (priešmokyklinio ugdymo pedagogė Janina Juknevičienė), velnias (ikimokyklinio ugdymo auklėtoja Angelė Cikanienė), čigonė (ikimokyklinio ugdymo auklėtoja Rimutė Tankevičienė) su čigoniukais („Bitučių“ grupės vaikučiais). Persirengėliai šoko, dainavo, daug kitų išdaigų krėtė.

            Dainų ir šokių sūkury pasirodė pagrindiniai Užgavėnių personažai: Lašininis (priešmokyklinio ugdymo pedagogė Elena Maslauskienė) ir Kanapinis (ikimokyklinio ugdymo auklėtoja Daiva Žuromskaitė). Jų tarpusavio kova, virvės traukimas, žaidimai, pašmaikštavimai smagiai prajuokino vaikus. Kanapinis laimėjęs kovą, džiūgaudamas laistė vandeniu bundančią po žiemos miego, žemę, kad geri, derlingi metai būtų ir visus kvietė į kiemą deginti morės. Kartu su more sudeginome visas blogybes, negerumus.

                                                Ikimokyklinio ugdymo auklėtoja Julija Stočkelienė